Co oznacza określenie Smart Home?

Smart Home czyli mówiąc inaczej inteligentny dom jeszcze niedawno był tylko futurystyczną mrzonką. Błyskawiczny postęp w dziedzinie nowych rozwiązań technologicznych, umożliwiających połączenie z internetem urządzeń AGD, sprawił, że pragnienia te stały się rzeczywistością. Jak wszystkie nowinki, tak też w przypadku Smart Home czynnikiem zaporowym dla inwestorów była oczywiście cena systemu. Dziś każdego, kto ma ochotę zadbać o komfort i bezpieczeństwo stać na to, aby jego mieszkanie było smart.

Smart Home to po prostu posiadanie w domu urządzeń, które można za pośrednictwem sieci programować oraz nimi zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy komputera lub specjalnie dedykowanego dla zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Dzięki temu mamy możliwość sterować właściwie całym sprzętem. Przeważnie system jest stosowany do sterowania centralnym ogrzewaniem, systemem alarmowym, roletami lub drzwiami wejściowymi w nieruchomości.

Nie powinniśmy w tym miejscu pominąć tematu bezpieczeństwa smart domów. Zainstalowanie różnego rodzaju czujników pozwala wykryć zalanie pomieszczenia, ogień lub wydzielanie się szkodliwych gazów, bądź też błyskawicznie alarmować o włamaniu. Nie oznacza to jednak, że od razu powinniśmy zainwestować i wymienić wszystkie do tej pory posiadane sprzęty. Najkorzystniej natomiast stopniowo, w zależności od bieżących potrzeb, wymieniać sprzęt na smart. Na początku wyeliminujmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej problemów, zabierają nam wolny czas a ich obsługa jest dla nas obciążeniem. Zacząć możemy na przykład od odkurzacza. Duża część z nas życzyłaby sobie, aby ktoś posprzątał dom w trakcie naszej nieobecności. Cenione na rynku odkurzacze Roborock umożliwiają zrealizowanie tego marzenia. Automatyczne sterowanie klimatyzacją lub ogrzewaniem mieszkania pozwala na znaczne oszczędności w budżecie domowym, a zarazem nasz inteligentny dom wita nas po powrocie ustaloną temperaturą. Automatyczna regulacja oświetleniem przynosi nie tylko oszczędności, ale również może skutecznie zniechęcić do włamania. Bezprzewodowe sterowanie roletami nie tylko zapewni optymalne naświetlenie mieszkania, ale sprawi także, że nigdy więcej nie zapomnimy o ich opuszczeniu w trakcie pobytu poza domem. Montaż inteligentnych gniazdek elektrycznych umożliwia zdalne sterowania także urządzeniami, które nie spełniają standardów smart.

Wygoda, oszczędność i bezpieczeństwo przemawiają więc jasno o konieczności przekształcenia naszego mieszkania w Smart Home. Warto już teraz zadbać o to by stopniowo wejść do krainy inteligentnych domów.

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Masz auto – sprawdź na to

Używanie auta to dla dużej grupy zwyczajność. Większa część kierowców ma na uwadze na to, czym jeździ oraz w jaki sposób używa własny pojazd i ...

Co oznacza określenie Smart Home?

Smart Home czyli mówiąc inaczej inteligentny dom jeszcze niedawno był tylko futurystyczną mrzonką. Błyskawiczny postęp w dziedzinie nowych rozwiązań technologicznych, umożliwiających połączenie z internetem urządzeń ...

WARTO SPRAWDZIĆ

Strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę